Kropla krwi dla bliźniego

Jako szkoła jesteśmy otwarci i gotowi, aby pomagać innym, dlatego już 15 raz wzięliśmy udział w niesamowitej akcji krwiodastwa, dzięki której możemy uratować komuś życie. To niesamowite, jak tym mało nas kosztującym gestem możemy tak wiele dobrego zdziałać. 27 listopada uczniowie naszego zepołu szkół wraz z nauczycielami mieli okazję pokazać, że zwykłe slogany dotyczące pomocy bliźnim, można przekuć w realne działania.

W historii naszej szkoły zapisał się już jeden bardzo ważny, wolontaryjny sukces, który mówi, że stać nas na wiele. Kilka lat wcześniej zajęliśmy pierwsze miejsce w województwie, a drugie w Polsce pod względem zebranej ilości krwi dla potrzebujących. Miejmy nadzieję, że i w tym roku liczba zebranych litrów krwi będzie imponująca, i że dzięki temu inni ludzie będą mogli dłużej cieszyć się życiem.

Pamiętajmy!

6 JEDNOSTEK KRWI -> OPERACJA SERCA
10 JEDNOSTEK KRWI -> DLA OFIARY WYPADKU
20 JEDNOSTEK KRWI -> PRZESZCZEPIENIE WĄTROBY