FILMY - Proces kształcenia zawodowego

Matematyka

24 maja 2019r. przyjechali do Zespołu Szkół  pracownicy  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Pani Aneta Zierka przedstawiła bardzo ciekawie ofertę ZUT. Kilka osób zostało obdarowanych małymi upominkami za aktywność w czasie prezentacji zaś każdy uczestnik otrzymał folder ZUT i długopis.

Prodziekan Katedry Fizjologii Roślin i Biochemii

Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński

(nie zrażać się tytułami - to przemiła i bezpośrednia osoba)

zaprosił nas do TAŃCA FUNKCJI.

Bawiliśmy się świetnie - okazuje się, że matematyka jest WSZĘDZIE!

12 marca 2019 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Matematyki w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie.

Święto Matematyki zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę Marca.

W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku.

Rok 2019 to wspaniały moment na rozpoczęcie tej tradycji w naszej Szkole ponieważ CAŁY należy do matematyki! Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest "uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw".

Dobrze wpisaliśmy się w tą ideę przygotowując gazetkę z postaciami polskich matematyków Leona Chwistka i Karola Borsuka. Dodatkowo przedstawiliśmy matematyków przyszłości - najlepszych uczniów Zespołu Szkół w służbie Królowej Nauk.

Święto Matematyki’ 2019 uczciliśmy zabawą godną Królowej. W konkursie Sudoku, w kategorii dla początkujących i kategorii mistrzowskiej wzięło udział ponad trzydzieści osób.  Drużyny reprezentujące swoje klasy zmierzyły się w Quizie matematycznym i na finał - w Milionerach Matematycznych. W czytelni stworzyliśmy salon matematycznych gier planszowych. Dwaj Panowie z Technikum stworzyli utwór muzyczny “Matma królowa nauk”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone podczas wielkiego finału na rotundzie Szkoły.