FILMY - Proces kształcenia zawodowego

Matematyka

12 marca 2019 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Matematyki w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie.

Święto Matematyki zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę Marca.

W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku.

Rok 2019 to wspaniały moment na rozpoczęcie tej tradycji w naszej Szkole ponieważ CAŁY należy do matematyki! Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest "uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw".

Dobrze wpisaliśmy się w tą ideę przygotowując gazetkę z postaciami polskich matematyków Leona Chwistka i Karola Borsuka. Dodatkowo przedstawiliśmy matematyków przyszłości - najlepszych uczniów Zespołu Szkół w służbie Królowej Nauk.

Święto Matematyki’ 2019 uczciliśmy zabawą godną Królowej. W konkursie Sudoku, w kategorii dla początkujących i kategorii mistrzowskiej wzięło udział ponad trzydzieści osób.  Drużyny reprezentujące swoje klasy zmierzyły się w Quizie matematycznym i na finał - w Milionerach Matematycznych. W czytelni stworzyliśmy salon matematycznych gier planszowych. Dwaj Panowie z Technikum stworzyli utwór muzyczny “Matma królowa nauk”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone podczas wielkiego finału na rotundzie Szkoły.