Współpracujemy z Uniwersytetem Szczecińskim

W  tym roku szkolnym z inicjatywy polonistów ZS została nawiązana współpraca z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Efektem tego był wyjazd klasy IDF i II DF na Letni Festiwal Nauki organizowany przez uczelnię.

14 czerwca uczniowie obu klas gościli na seminarium nt. uchodźców, brali  udział w wykładzie z filozofii, mogli też sprawdzić się na strzelnicy wirtualnej. Dodatkowo dla klasy IDF zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące debaty oksfordzkiej. Pod okiem p. dr Piotra Chrobaka uczniowie praktycznie trenowali sztukę argumentacji, perswazji i dyskusji, doskonale bawiąc się przy tym.

Cykliczność takich zajęć zadeklarowana przez uczelnię być może zaowocuje udziałem młodzieży z ZS w olimpiadzie debat organizowanej corocznie przez US, a  już z całą pewnością pomoże w przyszłym wyborze kierunku studiów.

K. Neumann