FILMY - Proces kształcenia zawodowego

Przewodnik po szkole

Szkoła w obiektywie uczniów

Modernizacja
kształcenia zawodowego


Rozwój szkolnictwa zawodowego
"Brązowi" szczypiorniści Zespołu Szkół

W czwartek 30 maja w Nowej Soli spotkały się cztery najlepsze reprezentacje szkół w województwie rywalizujące w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży  w  piłce ręcznej. Oprócz naszej drużyny w finale zagrały zespoły II LO z Gorzowa Wlkp., CKZ i U Elektronik Zielona Góra i gospodarz LO z Nowej Soli. W pierwszym meczu o wejście do ścisłego finału nasz zespół spotkał  się ze zdecydowanym faworytem całych zawodów, drużyną z Nowej Soli. I chociaż w drużynie przeciwnika grali zawodnicy z pierwszej i drugiej ligi nasi chłopcy podjęli walkę i bardzo ambitnie walczyli o każdą piłkę. W wyniku kontuzji nie przyjechaliśmy w najsilniejszym składzie a to wymusiło, że niektórzy nasi zawodnicy musieli grać nie na swoich nominalnych pozycjach. I wychodziło im to nadzwyczaj dobrze. Pierwsza połowa meczu z gospodarzem pokazała jakim silnym jest zespołem. I chociaż zagraliśmy bardzo dobrze w obronie to zabrakło nam kilku dobrych interwencji bramkarza. Praktycznie przeciwnik ze 100% skutecznością zdobywał bramki. W ofensywie też potrafiliśmy zaskoczyć drużynę z Nowej Soli, ale do przerwy to gospodarz prowadził 13:8. W drugiej odsłonie gra się wyrównała. Graliśmy coraz lepiej ale nie było już  szans żeby odrobić straty z pierwszej połowy. Taktyczne zmiany  w naszej drużynie pozwoliły odpocząć podstawowym zawodnikom przed walką o brązowy medal. W efekcie przegrywamy całe spotkanie 22:15.

W drugim meczu półfinałowym II LO z Gorzowa dopiero po rzutach karnych uległo reprezentacji szkoły z Zielonej Góry. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 18:18. Cały mecz zakończył się rezultatem 22:21 dla Zielonej Góry.

W kolejnym meczu nasza drużyna spotkała się z II LO z Gorzowa w walce o brązowy medal. Wyszliśmy do meczu bardzo zdeterminowani i już po pięciu minutach prowadziliśmy 3:0. Później przydarzył się nam przestój i przeciwnik zdołał wyrównać. Na szczęście był to jedyny słaby okres gry naszych chłopaków. W kolejnych akcjach sukcesywnie zwiększaliśmy naszą przewagę. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się nasz bramkarz. Na przerwę schodziliśmy z przewagą pięciu bramek przy wyniku 12:7. Cały czas graliśmy bardzo konsekwentnie realizując założenia taktyczne trenera. Bardzo skutecznie zagraliśmy wysuniętą obroną wyłączając z gry najlepszych zawodników z Gorzowa. Do tego dołożyliśmy bardzo skuteczną grę w ofensywie. W drugiej połowie nic się nie zmieniło i to my po wygraniu 25:16 cieszyliśmy się  z brązowego medalu . Gratulacje dla całej drużyny świetne zawody.

W meczu o pierwsze miejsce LO z Nowej Soli zdecydowanie pokonało drużynę z Zielonej Góry 26:13, zostając mistrzem Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

Zagraliśmy w składzie : GOŁUCH Bartosz (11), BURZYŃSKI Marcin (6), NAUMOWICZ Kacper (8), BLATKIEWICZ Remigiusz (9), NOWICKI Gerard (1), STAŃCZAK Dominik (1), CHEŁPA Radosław (1),   POLKOWSKI Marcin (3), SZYDA Jakub,  trener - Marek ZATYLNY 
Copyright Zespół SzkółCreated by STREFAINFORMY.PL Grzegorz Bochenek