Święto Matematyki

12 marca 2019 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Matematyki w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie. Przygotowaliśmy gazetkę z postaciami polskich matematyków Leona Chwistka i Karola Borsuka. Dodatkowo przedstawiliśmy matematyków przyszłości - najlepszych uczniów Zespołu Szkół w służbie Królowej Nauk.

Bawiliśmy się uczestnicząc w konkursie Sudoku, w kategorii dla początkujących i kategorii mistrzowskiej a także w Quizie matematycznym i , na finał,  w Milionerach Matematycznych. W czytelni stworzyliśmy salon matematycznych gier planszowych. Dwaj Panowie z Technikum stworzyli utwór muzyczny “Matma królowa nauk”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone podczas wielkiego finału na rotundzie Szkoły.

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Matematyka - tam więcej szczegółów i innych ciekawych informacji.