Modernizacja
kształcenia zawodowego

Rozwój szkolnictwa zawodowego
Piłkarze Ręczni Zespołu Szkół w Półfinale LOM

W czwartek 5 kwietnia w hali Zespołu Szkół odbyły się zawody Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców na szczeblu rejonu. Niestety na turniej nie dojechała drużyna Liceum Ogólnokształcącego ze Świebodzina. I chociaż już od początku było wiadomo że do półfinału awansuje zarówno nasza drużyna jak i ekipa z Zespołu Szkól Elektrycznych z Gorzowa to mecz o pierwsze miejsce był bardzo emocjonujący.

Każde starcie szczypiornistów z Kostrzyna i z Gorzowa to walka do ostatnich sekund. Swoiste derby zawsze wyzwalają w zawodnikach dodatkową energię. Tym razem było podobnie. Przez 60 minut obie drużyny walczyły na całego a wynik był otwarty. Początek to dwie bramki rzucone w ataku pozycyjnym przez naszych zawodników. Przeciwnik odpowiedział celnym trafieniem ze skrzydła. Chwilę później wychodzimy na prowadzenie 3:1. Kolejne trzy bramki z kontry rzucają elektrycy z Gorzowa. I tak do końca pierwszej połowy. Żadna z drużyn nie zdołała odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Pierwszą odsłonę   nieznacznie wygrywamy 11:10. Po przerwie nic się nie zmieniło. Gorzów po siedmiu minutach walki zdołał doprowadzić do wyrównania  13:13. Kolejne minuty to jednak bardzo dobra gra naszych zawodników. Stawiamy bardzo szczelną obronę i zaczynamy wymuszać  na przeciwniku błędy. Przynosi to zamierzony efekt. Zaczynamy mozolne zdobywać przewagę , która na 10 minut przed końcem wynosiła 5 bramek. Niestety mecz się bardzo zaostrzył i to głównie ze strony drużyny z Gorzowa. Wiele niebezpiecznych interwencji elektryków zostało ukaranych wykluczeniami. Ostatnie minuty nic już nie zmieniły i to my pewnie wygrywamy całe spotkanie 26:22. Do półfinałów LOM awansujemy z pierwszego miejsca . Już teraz po analizie meczu rozpoczynamy przygotowania do kolejnego etapu rozgrywek. Czeka nas jeszcze trochę pracy nad poprawieniem elementów które nie do końca wychodziły naszym zawodnikom. Jesteśmy jednak podbudowani wygraną z trudnym przeciwnikiem i pełni optymizmu. Dziękujemy kibicom za gorący doping.