"Srebrni" szczypiorniści Zespołu Szkół

W środę 10 listopada na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie Nad Odrą rozegraliśmy finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Znaleźliśmy się wśród czterech najlepszych reprezentacji województwa lubuskiego. O prymat w województwie przyszło nam rywalizować z drużynami Technikum Leśnego ze Starościna, VII Liceum Ogólnokształcącego z Zielonej Góry i Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Żagania. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i wszystkim dostarczył mnóstwa emocji. Zagraliśmy systemem „każdy z każdym” po wcześniejszym losowaniu. W pierwszym meczu drużyna LO z Zielonej Góry podejmowała TL ze Starościna. I chociaż faworytem była drużyna z Zielonej Góry „leśnicy” ze Starościna podjęli  walkę. Do przerwy na tablicy widniał wynik 8:8. W drugiej połowie jednak  zawodnicy klas sportowych Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej z Zielonej Góry przełamali przeciwnika wygrywając mecz 18:13.

W kolejnym meczu reprezentacja naszego Zespołu Szkół zagrała z ZSO z Żagania. Początek meczu to dobra gra z obu stron w obronie i niewiele rzuconych bramek. Po ośmiu minutach gry zaczęliśmy przeważać. Agresywną grą w obronie zmuszaliśmy przeciwnika do błędów z których wyprowadzaliśmy zabójcze kontry. Cały mecz pewnie wygrywamy 13 :7.

W trzecim spotkaniu ponownie zagrał zespół z Żagania podejmując tym razem Starościn. Ten mecz był najbardziej zacięty i wyrównany w całym turnieju. Pewnie świadomość, że drużyna która przegra wypada poza strefę medalową, spowodował taki jej przebieg . Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna ze Starościna wygrywając całe spotkanie 13:11.

W kolejnym również stawka była wysoka. Wygrana zapewniała mistrzostwo w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zagraliśmy z faworytem turnieju , drużyną z Zielonej Góry. Niestety nie weszliśmy w ten mecz dobrze. Cała pierwsza połowa to bardzo słaba skuteczność rzutowa z naszej strony. Taka sytuacja tylko napędzała naszego przeciwnika , któremu wszystko wychodziło. W efekcie pierwszą połowę przegrywamy 12:5. Drugą odsłonę zagraliśmy już znacznie lepiej ale i tak przegraliśmy całe spotkanie 16:9.

Mecz który już nic nie zmieniał w ogólnej klasyfikacji turnieju pomiędzy ZSO Żagań a VII LO Zielona Góra był jak mecz towarzyski. Pewnie wygrała Zielona Góra 20:13, potwierdzając swój prymat.

W ostatnim meczu  finałów spotkaliśmy się z zespołem ze Starościna. Stawka była wysoka. W bezpośrednim pojedynku walczyliśmy o drugie miejsce w województwie. Obie drużyny rozpoczęły bardzo dynamicznie, chociaż w nogach wszyscy mieli już wiele minut na parkiecie. Cała pierwsza połowa była na remis. Kiedy trener drużyny z Zespołu Szkół wziął czas na osiem minut przed jej końcem, było 7:7. Nasi zawodnicy wykonali ustalenia trenera i Kuba w ostatniej sekundzie dorzucił kolejną bramkę. Schodziliśmy na przerwę przy wyniku 8:7. W drugiej połowie to my podkręciliśmy tempo i zaczęliśmy zwiększać przewagę. W pewnym momencie wynosiła już pięć bramek. Ostatecznie wygraliśmy całe spotkanie 17:13 zdobywając wicemistrzostwo Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulacje dla całej drużyny Zespołu Szkół , którzy na co dzień trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym Nukleon w Kostrzynie nad Odrą.

Zagraliśmy w składzie: STAŃCZAK Dominik, STAŃCZAK Damian, WOJCIESZAK Mateusz (1), FILIPOWSKI Mateusz, WRÓBEL Konrad (8), ŻYLEWSKI Kacper, STACHOWIAK Dawi (1), BŁAŻ Wiktor, GRZELCZAK Szymon (9), BISKOWSKI Piotr (3), SULMIŃSKI Mateusz (3), BURZYŃSKI Krzysztof (3), PIEPRZKA  Kacper (2), MOCZULSKI Kuba (11). Trener – Marek Zatylny.

Końcowa klasyfikacja :

I miejsce – VII Liceum Ogólnokształcące z Zielonej Góry,

II miejsce – Zespól Szkół z Kostrzyna Nad Odrą,

III miejsce – Technikum Leśne ze Starościna,

IV miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących z Żagania.