FILMY - Proces kształcenia zawodowego

Przewodnik po szkole

Szkoła w obiektywie uczniów

Modernizacja
kształcenia zawodowego


Rozwój szkolnictwa zawodowego
Wycieczka do firmy Teleskop


Wycieczka zawodowa do firmy Teleskop


W dniu 24 października pracownicy Firmy Symulacyjnej Heban sp.j. wraz z opiekunami Katarzyną Dziadosz i Moniką Kardas udali się na wycieczkę dydaktyczną do firmy Teleskop. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca min w dziale planowania, sprzedaży, księgowości czy kadr. Pracownicy poszczególnych komórek bardzo interesująco i obszernie opowiadali o tym czym się zajmują i jakie kompetencje są wymagane na ich stanowiskach pracy –najczęściej wymieniane były języki obce i biegła znajomość programu Excel. Uczniowie mieli wiele pytań i z dużym zainteresowaniem przyglądali się zadaniom realizowanym w poszczególnych działach, porównując je do czynności, które wykonują w symulacyjnym przedsiębiorstwie Heban. Kolejnym etapem wycieczki było przyjrzenie się procesowi produkcyjnemu realizowanemu w Teleskopie. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem widząc tak wiele hal produkcyjnych, gigantyczne maszyny i ogromne stalowe konstrukcje. Uczennicą bardzo podobała się praca na produkcji, szczególnie oprawa muzyczna, która na każdej hali była innego gatunku. Dużym zaskoczeniem były też panie pracujące na stanowisku spawacza, które swoimi kompetencjami i umiejętnościami dorównywały pracy mężczyzn. To przekonało uczennice, że nie ma zawodów w których kobieta nie da sobie rady.  

Na koniec na wszystkich uczestników czekała niespodzianka- prezenty z logo firmy.

Dziękujemy pracownikom firmy Teleskop w szczególności pani Marioli Makowskiej, za poświęcony nam czas oraz duże zaangażowanie  przy realizacji tej ścieżki edukacyjnej.

Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest patronem Firmy Symulacyjnej Heban sp.j. 
Copyright Zespół SzkółCreated by STREFAINFORMY.PL Grzegorz Bochenek