Jesteśmy częścią Europy

W dniu 19 grudnia 2016 r. odbył się III Etap konkursu pn. "Jesteśmy częścią Europy". Konkurs skierowany był do gimnazjalistów i uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, a jego organizatorem była Młodzieżowa Rada Miasta Kostrzyn nad Odrą wpierana przez, jak zwykle niezawodną, Miejską Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie nad Odrą. Po wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Eliza Kopera, drugie Kajetan Korzik a trzecie Gabriela Bartkowiak. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Barbara Tatarewicz, Wiktoria Wieczorek, Hubert Konieczny i Kajetan Januszkiewicz.

Niestety uczniowie z Gimnazjum Nr 2 nie przybyli na konkurs - a szkoda, bo na zwycięską trójkę czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na pozostałych uczestników konkursu nagrody pocieszenia przygotowane przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą. Nam pozostaje jedynie podziękować Pani Annie Denczew, dyrektor kostrzyńskiej biblioteki oraz Katarzynie Malinowskiej z magisteriatu za nieocenioną pomoc w organizacji konkursu. Dziękujemy, a uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i życzymy jeszcze lepszych lokat podczas kolejnych sprawdzianów wiedzy.

Oskar Król, Młodzieżowa Rada Miasta