Znowu pomagamy

Podobnie, jak w poprzednich pięciu latach, od 6 grudnia w Zespole Szkół trwała zorganizowana przez wolontariat akcja „Świąteczna paczka” i jak  przedtem, uczniowie i nauczyciele nie zawiedli. W tym roku zbieraliśmy tylko żywność i środki czystości (poprzednio również odzież i zabawki), a i tak  było tego tyle, że dwukrotnie trzeba było przewozić posegregowane i spakowane artykuły.

W ten sposób wolontariat Zespołu Szkół włącza się w ogólnopolską akcję zbierania żywności organizowaną przez Caritas i dlatego zebrane przez nas produkty trafiają do tutejszej placówki Caritas przy kościele NMP, a potem do kostrzyńskich rodzin, które –taką mamy nadzieję- ucieszą nasze dary.

Akcja co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i kończy sukcesem, który jednak nie byłby możliwy bez zaangażowania zarówno organizatorów, młodzieży, jak i samej szkoły jako instytucji. Dlatego wielkie podziękowania należą się:

• wolontariuszkom- Klaudii Bilskiej, Oliwii Hildebrand, Aleksandrze Cybulskiej, Pauli Lembicz, Natalii Och i Karolinie Gołuch za segregowanie, liczenie i pakowanie artykułów,
  • uczniom i klasom oraz ich wychowawcom biorącym udział w akcji: IIbc i p. A.Wołkowskiej, IIIbc i p. E. Markowskiej, IIj i p. W.Kłaptocz, IIdf, IVth i IVte i p. E.Dumańskiej, Itl i p. B.Włodarczak, IIIth i p. I.Westfalewskiej, IIIm i p. E.Karanikas, IIIdf i p. M.Owsiańskiej, IIIj i p. M.Bączkowskiej, Ibc i p. D.Kwiatkowskiej, IIIte i p. A.Goździalskiej oraz D.Fularze z IIIdf, M.Galińskiej z IVtl, M.Najdzie z Ibc i K.Banek z IIdf ;
  • p. Klaudii Kobydeckiej za pomoc w poszukiwaniu kartonów, do których pakowaliśmy produkty i Kostrzyńskiemu Klubowi Biegacza za dostarczenie wielkiej paki tych produktów,
  • panu Markowi Rozenblutowi, p. Władysławie Kłaptocz, p. Ewie Dumańskiej za indywidualny wkład w akcję  oraz
  • p. Henrykowi Piątkowi - kierownikowi administracyjnemu, panom konserwatorom i dyrekcji ZS za zorganizowanie transportu.

Wobec powyższego, fajnie jest pomagać!

Koordynator wolontariatu ZS
K.Neumann