Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

W dniu 10 listopada w hali naszej szkoły został zorganizowany Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą. Do turnieju przystąpiło 6 zespołów: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Dębno, Gimnazjum Sulęcin, I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie, Gimnazjum nr 1 Kostrzyn nad Odrą, Gimnazjum nr 2 Kostrzyn nad Odrą, Zespół Szkół Kostrzyn. O godzinie 9:00 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju, którego dokonał dyrektor Zespołu Szkół – Leszek Naumowicz witając uczestników, gości oraz kibiców.

O godzinie 9.30 drużyny rozpoczęły rywalizację, mecze rozgrywane był równolegle na trzech boiskach systemem „każdy z każdym”, zawodniczki grały dwa sety po 10 minut każdy, rozgrywając łącznie 15 meczów.

Był to bardzo udany turniej, choć jak to bywa na turniejach zawsze dominuje przede wszystkim rywalizacja sportowa i walka o jak najlepszy wynik to mimo to turniej ten był wspaniałą zabawą dla zawodniczek. Rywalizacja była na wysokim poziomie sportowym w duchu Fair play i wszyscy będą naprawdę bardzo miło wspominać te rozgrywki czekając na kolejną edycję turnieju.

Zwycięskie zespoły nagrodzone zostały pucharami oraz okolicznościowymi medalami, których fundatorem był dyrektor MOSiR. Dla wszystkich przygotowano pamiątkowe gadżety ufundowane przez kostrzyński Urząd Miasta, za co serdecznie dziękujemy.

Najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Dębno - Monika Lesiuk, Liceum Ogólnokształcące Sulęcin – Sandra Marszałek, Gimnazjum Sulęcin – Hanna Łukowska, Gimnazjum nr 1 Kostrzyn nad Odrą – Julia Lisowska, Gimnazjum nr2 Kostrzyn nad Odrą – Julia Kozioł, Zespół Szkół Kostrzyn nad Odrą – Patrycja Marszałek.

Podczas turnieju Samorząd Uczniowski przygotował konkurs wiedzy o niepodległości, w którym udział wzięły wszystkie drużyny. Ponadto dzięki wspaniałej organizacji i zaangażowaniu uczniów Zespołu Szkół każda uczestniczka, trenerzy, nauczyciele oraz kibice turnieju mogli korzystać z bufetu słodkości, soków oraz wody.

Wyniki Turnieju:

1. Zespół Szkół Kostrzyn – 10 pkt
  2. I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie – 8 pkt
  3. Gimnazjum nr 2 Kostrzyn nad Odrą – 5 pkt
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Dębno – 4 pkt
  5. Gimnazjum Sulęcin – 3 pkt
  6. Gimnazjum nr 1 Kostrzyn nad Odrą – 0 pkt

Wyniki meczów:

ZS Kostrzyn – ZSP Dębno (21:04 ; 20:11)

Gimnazjum Sulęcin - Gimnazjum nr 2 Kostrzyn (13:17 ; 09:17)

Gimnazjum nr 1 Kostrzyn – LO Sulęcin (07:20 ; 08:26)

ZSP Dębno - Gimnazjum nr 1 Kostrzyn (20:15 ; 16:13)

ZS Kostrzyn - Gimnazjum nr 2 Kostrzyn (17:11 ; 17:12)

Gimnazjum Sulęcin – LO Sulęcin (11:15 ; 06:17)

ZS Kostrzyn- Gimnazjum nr 1 Kostrzyn (25:05 ; 18:11)

Gimnazjum nr 2 Kostrzyn – LO Sulęcin (09:12 ; 09:13)

ZSP Dębno – Gimnazjum Sulęcin (17:11 ; 14:17)

Gimnazjum nr 2 Kostrzyn – ZSP Dębno (17:13 ; 08:16)

Gimnazjum nr 1 Kostrzyn – Gimnazjum Sulęcin (09:30 ; 14:23)

ZS Kostrzyn – LO Sulęcin (23:08 ; 14:10)

Gimnazjum nr 1 Kostrzyn - Gimnazjum nr 2 Kostrzyn (08:20 ; 10:21)

LO Sulęcin – ZSP Dębno (16:14 ; 17:09)

ZS Kostrzyn - Gimnazjum Sulęcin (23:08 ; 14:10)

Dziękujemy zaproszonym drużynom za udział w imprezie sportowej oraz wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniach oraz podczas trwania turnieju.

Zespół Wychowania Fizycznego