III Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Etap drugi – konkurs powiatowy

27 października w Zespole Szkół w Kostrzynie nad Odrą odbył się II etap  III Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie z trzech szkół średnich powiatu gorzowskiego:

1. ZSS Witnica
  2. ZSCKR Kamień Mały
  3. ZS Kostrzyn nad Odrą

Celem konkursu było przede wszystkim wyłonienie trzech osób ,które będą reprezentowały nasz powiat w ostatnim etapie, a także rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań  naukami ścisłymi, motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków. Nie należy pomijać również aspektu integracyjnego. Rywalizacja odbywała się osobno w pionie Liceum i  Technikum.

Każdy uczeń otrzymał  zestaw pięciu zadań do rozwiązania. Zadania były opracowane tak, aby uczniowie mogli wykazać się zarówno umiejętnością logicznego myślenia jak i sprawnością w  stosowaniu  technik matematycznych w zadaniach problemowych.

Nad całością przebiegu konkursu czuwała trzyosobowa Komisja Konkursowa w składzie:

1. Mariola Krac – nauczyciel ZSS Witnica
  2. Dominika Jastrząb – nauczyciel ZSCKR Kamień Mały
  3. Ryszard Sakowicz – nauczyciel ZS Kostrzyn nad Odrą.

Laureatami zostali:

Liceum Ogólnokształcące:

I miejsce - Bogna Duliban  - ZS Kostrzyn nad Odrą
II miejsce - Paweł Kotowicz - ZS Kostrzyn nad Odrą
III miejsce - Angelika Pawlak – ZS Witnica

Technikum:

I miejsce  - Natalia Łowicka – ZSS Witnica
I miejsce -  Bartłomiej Skiba - ZSS Witnica
II miejsce -  Dawid Androniak - ZSS Witnica

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w ostatnim etapie!
Serdeczne podziękowania składamy opiekunom, za pracę włożoną w  przygotowanie uczniów do konkursu.

Zespół Matematyczny