I etap IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

4 października odbył się w naszej szkole I etap IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej  organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Do eliminacji szkolnych zgłosiło się w tym roku ponad 9000 uczniów z całej Polski w tym 23 uczniów z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kostrzynie nad Odrą. Byli to uczniowie klasy II, III i IV technikum logistycznego.

Turniej wiedzy to dla wielu młodych ludzi szansa na zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, wymarzone studia, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz początek kariery w logistyce. W 316 szkołach w całym kraju, punktualnie o godzinie 11:00, uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie olimpijskich testów, które mogą otworzyć im drogę do zwycięstwa w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. W ciągu 40 minut początkujący logistycy musieli znaleźć odpowiedzi na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej, przewidzianej podstawą programową dla zawodu technik logistyk.

Terminy:

IX edycja w roku szkolnym 2016/2017

04.10.2016 – zawody I stopnia (etap szkolny)

02.12.2016 – zawody II stopnia (etap okręgowy)

03.03.2017 – zawody III stopnia (etap centralny)

31.03.2017 – uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Trzymamy kciuki i życzymy wszystkim przejścia do II etapu!!!