Europejski Dzień Języków Obcych w Trebnitz. 28.09.2016

Młodzież naszej szkoły redaguje

Słownik slangu młodzieżowego i mowy potocznej

w wersji polsko – niemiecko – angielskiej

Młodzież często posługuje się na co dzień językiem, który nie jest zrozumiały dla wszystkich. Ale bywa i tak, że i młodzi ludzie mają problem we wzajemnej komunikacji. Mając na uwadze ten fakt, daliśmy uczniom naszej szkoły oraz uczniom szkoły ze Strausbergu możliwość samodzielnego definiowania słów, czy fraz w języku niemieckim i angielskim, które zostały zgromadzone w samodzielnie opracowanym „Słowniku slangu młodzieżowego i mowy potocznej”, w wersji polsko – niemiecko – angielskiej.

Realizację tego przedsięwzięcia umożliwiło spotkanie 28 września 2016 r. w zamku Trebnitz, w ramach projektu ,,Translimes”. Pomysł okazał się ,,strzałem w dziesiątkę”, w rozwijaniu umiejętności swobodnego posługiwania się językiem angielskim i niemieckim. Ponadto uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami plastycznymi w projektowaniu strony tytułowej słownika.

Umiejętności lingwistyczne naszej młodzieży, ich zaangażowanie oraz życzliwość w kontaktach z rówieśnikami z Niemiec spotkała się z wielkim uznaniem opiekunów grupy partnerskiej.

Anna Bogusz – Kmieć
Marta Graczyk