SZKOLNY KONKURS ZNAJOMOŚCI PRZYSŁÓW, IDIOMÓW I ZWROTÓW NIEMIECKICH

16 maja 2016r. w Zespole Szkół odbył się Konkurs Znajomości Przysłów, Idiomów i Zwrotów Niemieckich. W konkursie wzięło udział 11 uczniów pierwszych i drugich klas liceum ogólnokształcącego, technikum hotelarskiego i szkoły zawodowej.

Test składał się z 8 zadań typu: zadania wielokrotnego wyboru, interpretacja przysłów w języku niemieckim, uzupełnianie luk, podpisywanie obrazków, tłumaczenie na język polski i tworzenie krótkiej wypowiedzi pisemnej – opowiadanie.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce - Monika Gruszka  z klasy 1 M

II miejsce -  Bartosz Hereda z klasy 1 J

III miejsce - Alfred Agapitov z klasy 2 WB.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe i wyróżnienia.

Ponadto jury wyróżniło prace: Julii Bowitz (klasa 1 TH), Natalii Sabat (klasa 1 J), Karoliny Kępy (klasa 1 BC), Hanny Stefańskiej (klasa 2 BC) oraz Wiktorii Kacy (klasa 1 DF).

W/w uczniowie zostaną uhonorowani dyplomami, których wręczenie nastąpi podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE !!

GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW!!

… i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!!

Organizatorzy:
W. Kłaptocz