Spalamy Kalorie

W sobotę 21 maja odbył się kolejny bieg rekreacyjny w ramach akcji  „Polska biega”. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wraz z pozostałymi biegaczami zgromadzili się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt.  Punktualnie o godzinie 11:15 po wspólnym odliczaniu biegacze  wystartowali tradycyjną trasą biegu pokonując w swoim własnym tempie dystans 1,5 km.

Tego dnia nastąpił wielki finał, podsumowanie trwającej miesiąc akcji „Spalamy kalorie!” współorganizowanej przez MOSiR i Młodzieżową Radę Miasta Kostrzyn nad Odrą, skierowanej do kostrzyńskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Akcja polegała na rejestracji w aplikacji endomondo swoich codziennych biegów a na koniec dostarczenie wyników przez opiekunów.

Do akcji przystąpiło 20 uczniów naszej szkoły, którzy bez wątpienia wykazali się największą aktywnością pokonując wspólnie 1439km „spalając” ponad 105 tysięcy kalorii!

Bezkonkurencyjny wśród uczestników wszystkich szkół okazał się uczeń naszej szkoły – Krystian Tatarewicz, który przebiegł 262km!

Czołowe miejsca Zespołu Szkół wśród dziewcząt:

Natalia Serafin – 186 km

Martyna Błażek – 138km

Mirella Henrykowska – 126km

Czołowe miejsca Zespołu Szkół wśród chłopców:

Krystian Tatarewicz – 262km

Daniel Siroń – 46km

Daniel Kalata – 27km

Najlepsi uczestnicy rywalizacji z każdej szkoły z rąk Oskara Króla, Aleksandry Piekielnej i Natalii Rozalik otrzymali pamiątkowe puchary a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom imienny.

Uczestnicy rywalizacji Zespołu Szkół: Karolina Kecman, Martyna Błażek, Martyna Tychończuk, Agnieszka Tychończuk, Natalia Jęczmienna, Mirella Henrykowska, Kornelia Chabasińska, Majka Kecman, Aleksanda Piekielna, Justyna Rozenblut, Sandra Derbin, Patryk Woźniak, Krystian Tatarewicz, Natalia Serfain, Daniel Siroń, Daniel Kalata, Łukasz Musiał, Dariusz Brzezicki oraz Marcin Kowalski.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w tego typu akcjach biegowych! Gorące podziękowania składamy również dla Młodzieżowej Rady Miasta oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomysł i inicjatywę tak wspaniałej rywalizacji!

Klaudia Kobydecka

"Spalamy Kalorie