Siatkarki Zespołu Szkół w finale województwa

Tegoroczny półfinał województwa w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży odbył się w I LO w Sulęcinie. W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny: ZSTiO z Gorzowa Wlkp., I LO z Sulęcina oraz ZS z Kostrzyna nad Odrą. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

W pierwszym meczu Sulęcin pokonał dziewczęta z Gorzowa 2:0 (25:19, 25:7). Naszym pierwszym rywalem był ZSTiO z Gorzowa Wlkp, gdzie dziewczęta Zespołu Szkół bez problemu pokonały przeciwnika wygrywając dwa sety (25:10, 25:14).

W drugim meczu natomiast zaciętej walki i ogromnych emocji nie brakowało. Wysoki poziom gospodarzy w początkowej fazie meczu spowodował zdenerwowanie w naszym zespole. Jednak dziewczęta pokazując ducha walki poradziły sobie z tym problemem pokonując rywalki z Sulęcina 2-0 (25:23, 25:21) zapewniając sobie awans do finału z I miejscem.

Zespół Szkół reprezentowały: Czarna Oliwia, Chabasińska Kornelia, Kępa Karolina, Żukowska Paula, Iwańska Daria, Gruszecka Klaudia, Marszałek Patrycja, Bąk Aleksandra, Och Natalia, Kęsek Karolina.

Kobydecka Klaudia