Nasz Zespół Szkół na Euroweek!!!

Euroweek to jeden z tych programów, który daje nie tylko wiedzę, ale również masę pozytywnych wrażeń i niezapomnianych chwil.
W tym roku grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję przekonać się o tym, podczas wyjazdu do Lądka Zdroju, gdzie spędzili prawie tydzień w towarzystwie niesamowitych ludzi z całego świata.

Słowem wstępu - Euroweek organizowany jest od 1994 roku na Ziemiach Kłodzkich, początkowo szkolenia miały głównie na celu integrować i informować polskich studentów na temat różnorodnych zagadnień poprzez konferencje prowadzone z udziałem polskich premierów, ministrów, polityków, jednakże ciekawy projekt zaczął zwracać uwagę świata, i w ten sposób wolontariusze z innych krajów zaangażowali się do współpracy.

Euroweek był dla nas zaskoczeniem, spodziewaliśmy się raczej długich wykładów, a okazało się, że nuda nie wchodzi w grę. Już pierwszego dnia wolontariusze z Wietnamu, Indonezji, Kolumbii, Birmy i Meksyku zarazili nas swoją pozytywną energią. Przygotowali dla nas masę gier, zadań i ciekawostek, dzięki którym uśmiech nie schodził z naszych twarzy!

Każdego wieczoru w grupach urządzaliśmy wielkie show, angażujące każdą osobę i każdy talent. Przeprowadzaliśmy debatę o różnorodnej tematyce. Rozmawialiśmy o problemach otaczającego nas świata.  Graliśmy w kółko i krzyżyk używając krzeseł, tańczyliśmy do energicznej muzyki, śpiewaliśmy popularne piosenki. Dzięki interesującym pracom zespołowym poznaliśmy wiele świetnych osób z Polski (z Warszawy, Katowic i Garwolina), które tak jak my, przyjechały aby wziąć udział w projekcie.

Żeby nie było tak kolorowo - dostaliśmy zestaw zasad: "Mów tylko po angielsku", "Bądź na czas", "Uśmiechaj się!". Jeżeli myślicie że nie daliśmy sobie z nimi rady to jesteście w błędzie! Nie mieliśmy problemów aby porozumieć się z wolontariuszami, ich otwartość i wyrozumiałość w stosunku do naszych umiejętności, sprawiły, że bariery językowe rozpadły się w drobny pył.

Czy było warto pojechać?

Oczywiście! Euroweek to nie tylko nauka o zagranicznych kulturach i obcych językach, ale również niezapomniana przygoda, piękne wspomnienia i cudowni ludzie!

Justyna Ratajczak 3TE