Modernizacja
kształcenia zawodowego

Rozwój szkolnictwa zawodowego
Wygrana Nukleonu na inaugurację ligi

Pierwszy mecz ligowy piłkarzy ręcznych w nowym sezonie za nami. Nasi juniorzy w środę 10 października podejmowali zespól TS Zew ze Świebodzina. To był typowy mecz walki z którego wyszliśmy obronną ręką, wygrywając całe spotkanie 27:24.

Po prezentacji zawodników przy licznie zgromadzonych kibicach rozpoczęliśmy zmagania od gry w obronie. I chociaż postawiliśmy szczelną strefę , przeciwnik rzucił nam bramkę ze skrzydła. Na wyrównanie czekaliśmy aż do piątej minuty. Celnym trafieniem popisał się  nasz skrzydłowy. Wcześniej nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Początek meczu był bardzo wyrównany i jak się później okazało tak przebiegała cała pierwsza połowa . Przez 30 minut gry żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż dwie bramki a co chwila zmieniało się prowadzenie. W tym czasie graliśmy dobrze  i twardo w obronie , ale gra w ataku była mało skuteczna. Popełnialiśmy też sporo błędów własnych. W efekcie na 6 minut przed przerwą przegrywaliśmy 9:11. Ostatnie minuty pierwszej odsłony to już zdecydowana gra z naszej strony i 4 rzucone bramki przy tylko jednej straconej. Wynik do przerwy 13:12 dla Nukleonu. Po przerwie wyszliśmy na tyle skupieni, że szybko odskoczyliśmy na trzy trafienia. W kolejnych minutach systematycznie powiększaliśmy swoją przewagę. Dobra obrona i zdecydowanie lepsza skuteczność pozwoliła nam w 38 minucie odskoczyć na 5 bramek. Kolejne trzy minuty nie były dla nas zbyt szczęśliwe. Najpierw tracimy dwie bramki z rzędu, by chwilę później nasz podstawowy rozgrywający ujrzał czerwony kartonik. Trudna sytuacja na boisku, tak zdopingowała naszych zawodników , że przez kolejnych dziesięć minut rzucamy 6 bramek nie tracąc żadnej. Praktycznie mecz był już pod naszą zdecydowaną kontrolą. Zawodnicy ze Świebodzina rzucili się w końcówce do odrabiania strat , ale wystarczyło im tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki.

Całe spotkanie wygrywamy 27:24. Pierwszy mecz w lidze i komplet punktów. Brawo.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Stańczak Dominik,  Sulmiński Mateusz (8) , Korman Piotr (3), Gołuch Bartosz (2), Moczulski Michał (6), Orbach Aleksander C (1), Niewinowski Beniamin (2), Jastrzębski Przemysław, Naumowicz Kacper (2), Burzyński Marcin (2), Nowicki Gerard (1),  trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Pierwszy mecz w sezonie pokazał, że o każdy punkt trzeba będzie mocno wywalczyć. Cieszę się z wygranej i z postawy swoich zawodników. Początek ligi jest zawsze trudny. Brak ogrania i ciężki okres przygotowawczy dają o sobie znać. W obronie wszystko funkcjonowało bardzo dobrze. W ataku brakowało jeszcze płynności i pewności siebie. W każdym następnym meczu powinno być lepiej. Z powodu kontuzji, na szczęście niegroźnych, nasza ławka rezerwowych była bardzo mała. Czerwona kartka rozgrywającego jeszcze ją uszczupliła. Tym bardziej dziękuję swoim zawodnikom za walkę i końcowy sukces”.