Konferencja „Partnerstwo w kształceniu zawodowym”

21 maja 2018 r. w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja „Partnerstwo w kształceniu zawodowym” zorganizowana przez Wojewodę Lubuskiego, Władysława Dajczaka oraz Lubuskiego  Kuratora Oświaty, Ewę Rawę we współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Patronat medialny nad konferencją objęła TVP3 – Oddział w Gorzowie Wlkp. oraz Radio Zachód.

Zaproszenie do udziału w konferencji przejęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wiceminister Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Kurzępa, Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Sebastian Pieńkowski, Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
Jacek Wójcicki, Prezes Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Krzysztof Kielec, Wiceprezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Ryszard Wasiłek, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna Sławomir Zawada, a także pracodawcy, przedstawiciele środowiska pracodawców,  dyrektorzy i przedstawiciele szkół i placówek kształcących w zawodach oraz ich organów prowadzących.

W konferencji ze strony szkoły uczestniczył dyrektor  Leszek Naumowicz-będący członkiem Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych przy Ministrze Edukacji Narodowej i opiekun szkolnej firmy symulacyjnej „Heban” p. Katarzyna Dziadosz. Pracodawców współpracujących ze szkołą reprezentowali  p. Małgorzata Kaźmierczak-Dubaj dyrektor firmy ICT Poland. i p. Elżbieta Czekawy dyrektor firmy Teleskop

Podczas konferencji uczestnicy dyskutowali o sytuacji na rynku pracy, kierunkach rozwoju kształcenia zawodowego oraz roli i formach współpracy szkół, pracodawców i organów prowadzących. Wśród występujących prelegentów p. Małgorzata Kaźmierczak-Dubaj poruszyła temat „Kształtowanie kluczowych umiejętności na rynku pracy” na przykładzie realizowanego w szkole projektu „Kształtowanie Zwycięzców”.