EUROWEEK 2018

24 marca 2018r. w ramach projektu EUROWEEK Szkoła Liderów  wyruszyliśmy  na pięciodniową wycieczkę do miejscowości Międzygórze. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: 2J, 1J i 3BC oraz Pani Anna Bogusz- Kmieć  i Pani Elektra Karanikas .

W czasie pobytu braliśmy intensywny udział w interaktywnych warsztatach trwających od rana do wieczora, podczas których w interesujący i zabawny sposób szlifowaliśmy nasze umiejętności językowe.

Zajęcia prowadzone były przez animatorów w języku angielskim, co znacząco wpłynęło na przełamanie bariery językowej, która już po pierwszym dniu nie stanowiła żadnego problemu. Poznaliśmy również kultury innych krajów, m.in. Indonezji, Etiopii, Nepalu i Urugwaju. Pod czujnym okiem animatorów nauczyliśmy się tradycyjnych tańców ze wspomnianych krajów. Mimo organizacji zajęć w formie rozrywki, nie zabrakło cennych lekcji i porad dotyczących przyszłej pracy i planowania przyszłości. Mimo tego, że wycieczka była formą szkolenia, po którym wszyscy otrzymaliśmy certyfikaty świadczące o naszych nowo nabytych umiejętnościach, czas szybko nam mijał a cały wyjazd był czystą przyjemnością. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z pewnością z chęcią wrócimy tam w przyszłym roku by poznawać egzotyczne kultury i poszerzyć umiejętności języka angielskiego.

Malwina Filipowicz  kl. 2J